Сергелидаги ўзгаришлар: матбуот нигоҳида
📍Сергели туманида амалга оширилаётган бунёдкорлик ишлари, маҳаллаларда яратилаётган қулай шароитлар, янги туризм ва хизмат кўрсатиш масканлари ҳамда инфратузилмадаги ўзгаришлар билан яқиндан танишиш мақсадида марказий телеканаллар, интернет нашрлари, босма ОАВ ва радио вакиллари иштирокида пресс-тур ташкил этилди.
🧠Пресс-тур давомида ОАВ вакилларига амалга оширилаётган лойиҳалар бўйича батафсил маълумотлар тақдим этилди, мутахассислар билан очиқ мулоқот ташкил қилиниб, барча саволларга атрофлича жавоб берилди. Шунингдек, медиа вакиллари учун сифатли фото ва видеоматериаллар тайёрлашга қулай шароит яратилди.
🖥Натижада телеканаллар орқали 100 мингдан ортиқ томошабин қамраб олинди, 30 дақиқадан ортиқ эфир материали тайёрланди. Интернет нашрларида материаллар 5 мингдан ортиқ кўришларни тўплади, шунингдек, газета ва радио аудиторияси учун ҳам махсус материаллар тайёрланди.
🧑‍💻Пресс-тур якунида ОАВ вакиллари тадбирнинг мазмунли ташкил этилгани, объектлар ҳақида етарли маълумот берилгани, очиқ мулоқот муҳити яратилгани ва материал тайёрлаш учун барча зарур шароитлар таъминланганини ижобий баҳоладилар.

Изменения в Сергелийском районе: взгляд СМИ
📍С целью ознакомления с проводимой в Сергелийском районе работой по благоустройству, созданием комфортных условий в махаллях, развитием новых туристических и сервисных объектов, а также изменениями в городской инфраструктуре был организован пресс-тур с участием представителей центральных телеканалов, интернет-изданий, печатных СМИ и радиостанций.
🧠 В ходе пресс-тура журналистам была представлена подробная информация о реализуемых проектах, организован открытый диалог со специалистами, которые ответили на все интересующие вопросы. Кроме того, для представителей СМИ были созданы необходимые условия для подготовки качественных фото- и видеоматериалов.
🖥По итогам мероприятия материалы, вышедшие на телеканалах, охватили более 100 тысяч зрителей, а общий объём эфирного времени превысил 30 минут. Публикации в интернет-изданиях набрали более 5 тысяч просмотров. Также были подготовлены материалы для печатных изданий и радио.
🧑‍💻По завершении пресс-тура представители СМИ положительно оценили содержательную организацию мероприятия, полноту представленной информации об объектах, открытый формат общения и созданные условия для подготовки материалов.