2012 йилда Тошкент ҳокимлиги ва Hyatt International ўртасида Hyatt Regency бренди остида меҳмонхона қуриш ва бошқариш бўйича шартнома имзоланган; 2016 йилда қурилиш якунланган.
Шаҳар яна бир “оппоқ сарай”га эга бўлди — ўша пайтда Hyatt Regency Tashkent номли ягона беш юлдузли меҳмонхона. Шарқий колоннада билан П-шаклидаги бино ўлчамлари бўйича Форумлар сарайига тенг келади ва Навоий кўчасидаги вакиллик бинолари ансамблини давом эттиради. Меъморчилик XXI аср бошидаги хусусиятларни мерос қилиб олган: гранит соклли оқ деворлар, кўк ойналар, колоннада ва марказий қисм устидаги гумбаз. Интерьерда миллий услуб элементлари қўлланилган — нақшлар, лаганлар, ўзбекистонлик рассомлар ижоди.
Меҳмонхонада 301 та хона мавжуд, улардан тахминан 15% премиум-класс апартаментлар; ресторанлар, барлар, бассейн ва умумий майдони 1,2 минг кв. метрдан ортиқ конференс-зоналар ишлайди.
Мамлакатнинг асосий концерт ва тантанали залларидан бири бўлган «Халқлар дўстлиги» саройи 1981-йил...
Сквередаги чиройли бино 1895-йилда меъмор В. С. Гейнцельман томонидан қурилган ва Император давлат ...
«Баҳор» ресторани — Тошкентнинг биринчи банкет залларидан бири, 1958-йилда меъмор В. Д. Романов лой...
Ҳар бир тошкентликка бу қисқартма таниш — ТошМИ. У энди фақат ўқув муассасаси номи эмас, балки бут...

Hyatt Regency Tashkent Hotel
In 2012, the Tashkent administration and Hyatt International signed an agreement for the construction and management of a hotel under the Hyatt Regency brand; construction was completed in 2016.
The city gained another “snow-white palace” — at that time, the only five-star hotel, Hyatt Regency Tashkent. The P-shaped building with an eastern colonnade is comparable in size to the Palace of Forums and continues the ensemble of representative buildings on Navoi Street. The architecture inherits features of the early 21st century: white walls with a granite plinth, blue-tinted glass, a colonnade, and a dome over the central part. National style elements are used in the interior — ornaments, lagans (ceramic plates), and works by Uzbek artists.
The hotel has 301 rooms, of which about 15% are premium-class apartments; restaurants, bars, a swimming pool, and conference zones with a total area of more than 1,200 sq. m. are in operation.
Lutheran Church (Kirche)
The Tashkent Kirche is considered the first Lutheran church in Central Asia. The initial design of ...
Sheikh Khavendi at-Tahur Mausoleum
The Sheikhantahur Mausoleum (Sheikh Khavendi at-Tahur) is the main shrine of the Sheikhantahur arch...
State Drama Theater of Uzbekistan
The beautiful and distinctive theater building at the intersection of Zarkaynar and Gulbazar street...
Houses on Beshagach Square
The beautiful four-story houses on Beshagach Square were built in the early 1950s according to the ...